Konsultacje społeczne projektu Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030
Akapit nr 1 - brak tytułu
Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu konsultacyjnym projektu Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030 (KSRR 2030), które odbędzie się 7 stycznia o godzinie 12:00 w Lidzbarku Warmińskim w Hotelu Krasicki (Pl. Zamkowy 1/7).
Krajowa Strategia Rozwoju Regionalnego 2030 określa m.in. cele, kierunki działań oraz mechanizmy prowadzenia polityki regionalnej do 2030 r. oraz priorytety finansowe środków budżetu państwa, jak i funduszy europejskich w nadchodzących latach. Z projektem dokumentu można zapoznać się tutaj: www.miir.gov.pl/ksrr. Uwagi i wnioski do KSRR 2030można składać do 20 stycznia 2019 r.:
przy użyciu formularza na adres e-mail:
">');
// -->
z dopiskiem "Konsultacje KSRR 2030"
na adres pocztowy: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Wspólna 2/4, Warszawa 00-926 Warszawa z dopiskiem "Konsultacje KSRR 2030"
Informacja o finansowaniu zadania polegającego na usuwaniu wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Morąg
Akapit nr 1 - brak tytułu
Informacja o finansowaniu zadania polegającego na usuwaniu wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Morąg w roku 2014
„Dofinansowano ze środków
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
w Olsztynie oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
w Warszawie”
Informujemy, że Gmina Morąg otrzymała dofinansowanie na realizację zadania w ramach Programu Priorytetowego WFOŚiGW w Olsztynie - III. Ochrona powierzchni ziemi, III.4. Unieszkodliwianie i odzysk odpadów niebezpiecznych pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Morąg” .
Zadanie zgłoszone zostało do konkursu organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie (edycja 2014)”. Gmina Morąg otrzymała dofinansowanie - kwota dofinansowania wynosi: 17 871,98 zł (z czego 85%, w tym 35% ze środków WFOŚiGW w Olsztynie, 50% ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska). Całkowita wartość zadania to: 21 025,87 zł
Celem konkursu było wyłonienie spośród zgłoszonych zadań tych, których realizacja przyniesie najlepsze efekty ekologiczne wyrażone ilością odpadów azbestowo-cementowych skierowanych do unieszkodliwienia, a następnie dofinansowanie ich realizacji w formie dotacji.
Środki finansowe na realizację zadań konkursowych pochodzą z dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska z udziałem środków udostępnionych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, (www.nfosigw.gov.pl)
CHARAKTERYSTYKA ZADANIA
„Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Morąg”
W roku 2014 w celu umożliwienia mieszkańcom pomocy finansowej przy realizacji przedsięwzięć związanych z usuwaniem i utylizacją azbestu dla właścicieli nieruchomości znajdujących się na terenie Gmina Morąg wzięła udział w konkursie z powyższego zakresu.
W 2014 r. objęto unieszkodliwianiem i zabezpieczaniem pokryć dachowych zawierających azbest o łącznej masie 35,026 Mg (35,03 tony)
Zgłoszone nieruchomości stanowią własność prywatną osób fizycznych.
Demontaż transport i utylizacja azbestu wykonywane są przez firmę posiadającą aktualne zezwolenia na odbiór odpadów zawierających azbest.
Przebieg: W rejonie ww. województw będą występować burze, którym towarzyszyć mogą intensywne opady deszczu o wydajności od 10 do 35 mm, lokalnie opad gradu o wielkości do 2-3 cm oraz wiatr wiejący w porywach od 70 do 90 km/h. Burze mogą przybierać charakter gwałtownych nawałnic.
Skutki: łamanie gałęzi; ryzyko utraty życia; ryzyko wybuchu pożaru; utrudnienia komunikacyjne; zaburzenia w pracy urządzeń elektrycznych.
Ostrzeżenie wydano: 14-07-2014 godz. 23:57przez Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky Sp. z o.o.
Partnerstwo gmin Miasta Ostróda, Miasta Iława, Gminy Miłomłyn, Gminy Morąg, Gminy Ostróda oraz Gminy Iława wraz z Powiatem Ostródzkim przystąpiło do opracowania „Zintegrowanej Strategii Rozwoju Ostródzko-Iławskiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2015-2025”[1], która da podstawę dla funkcjonowania Ostródzko-Iławskiego Obszaru Funkcjonalnego oraz wytyczy kierunki wspólnych działań.
Obszar funkcjonalny to obszar obejmujący tereny kilku sąsiednich wspólnot samorządowych, które przystępują do współdziałania w celu sprawniejszego wykorzystywania szans i rozwiązywania problemów dotyczących ich wszystkich.
Tworzenie obszarów funkcjonalnych i działanie w ich ramach jest charakterystyczne dla polityki przestrzennej Unii Europejskiej na lata 2014-2020. Pozwala to na wykorzystanie wewnętrznych potencjałów terytoriów określonych nie administracyjnie (np. według granic gmin), a funkcjonalnie (wspólna szansa lub problem). Istotna jest przy tym integracja działań publicznych w wymiarze przestrzennym oraz wielopoziomowy system zarządzania.
Celem utworzenia Ostródzko-Iławskiego Obszaru Funkcjonalnego jest podjęcie między JST ścisłej współpracy w określonych dziedzinach, zmierzającej do rozwoju społecznego i gospodarczego całego obszaruoraz lepsze przygotowanie się do pozyskania wsparcia rozwojowego ze środków europejskich.
W związku z powyższymserdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych mieszkańców, instytucje i organizacje na spotkania konsultacyjne, które odbędą się w dniach 26 - 27 czerwca 2014 roku w sali Nr 210 Morąskiego Domu Kultury w Morągu (ul. Mickiewicza 19). Tematyka i terminy spotkań konsultacyjnych zostały zaprezentowane w poniższej tabeli.
Zachęcam do włączenia się w proces konsultacji.
Tadeusz Sobierajski - Burmistrz Morąga
Morąg,
Miejsce:
Sala 210 MDK
2. Turystyka, sport i rekreacja
26-cze
9:00-10:00
3. Przedsiębiorczość i gospodarka, ekonomia społeczna
26-cze
10:15-11:15
4. Edukacja i kultura
26-cze
14:00-15:00
1. Zagospodarowanie przestrzenne, ochrona środowiska
27-cze
9:00-10:00
5. Ochrona zdrowia, bezpieczeństwo publiczne, pomoc społeczna
27-cze
10:30-11:30
Osoba do kontaktu: Tomasz Faraś, tel. 89 757 22 31 wew. 18, e-mail:
1Dokument ten powstaje w ramach projektu pn. „Ostródzko-Iławski Obszar Funkcjonalny” współfinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2009-2014 w ramach programu Rozwój miast poprzez wzmocnienie kompetencji jednostek samorządu terytorialnego dialog społeczny oraz współpracę z przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego.
Konsultanci Sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie warmińsko-mazurskim zapraszają do skorzystania z bezpłatnej porady w zakresie możliwości otrzymania wsparcia ze środków Unii Europejskiej oraz wstępnej pomocy w rozliczaniu projektów dofinansowanych ze środków unijnych.
Urząd Miejski w Morągu
12.06.2014 r.
w godz. 10.00 - 14.00
sala 26 UM
Ul. 11 Listopada 9
14-300 Morąg
Dodatkowe informacje można uzyskać w Głównym Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich w Olsztynie, telefon: 89 521 96 60.
Projekt „Modernizacja i rozbudowa regionalnego systemu informacji turystycznej” RPO Warmia i Mazury na lata 2007-2013
Projekt „Modernizacja i rozbudowa regionalnego systemu informacji turystycznej” RPO Warmia i Mazury na lata 2007-2013
Projekt „Modernizacja i rozbudowa regionalnego systemu informacji turystycznej”
RPO Warmia i Mazury na lata 2007-2013
W dniu 15 maja 2014 roku odbędzie się konferencja zamykająca projekt p.n.: „Modernizacja i rozbudowa regionalnego systemu informacji turystycznej”. Podczas konferencji zostanie podsumowana realizacja projektu, który zmienił oblicze regionalnego systemu informacji turystycznej. W projekcie województwo warmińsko-mazurskie współpracowało z 22 jednostkami samorządu terytorialnego oraz z Warmińsko-Mazurską Regionalną Organizacją Turystyczną.
W regionie szczególnie kojarzonym z turystyką ważne jest, aby istniała i działała sieć informacji turystycznej o wysokim standardzie. Punkty informacji turystycznej są wizytówką miejsca, do którego udaje się turysta, chcący poznać i skorzystać z jego oferty turystycznej. W 2009 roku Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego przedstawił wizję modernizacji sieci punktów informacji turystycznej, zapraszając potencjalnych partnerów do współpracy. Chęć udziału w projekcie wyraziły 23 jednostki, które stworzyły zwartą
i odpowiedzialną grupę.
Owocem tej współpracy stał się system informacji turystycznej, którego dopełnieniem jest aplikacja do indywidualnego zwiedzania i planowania pobytu na Warmii i Mazurach „my-guide”, przeznaczona na urządzenia mobilne, również stworzona w ramach projektu.
W wyniku realizacji projektu „Modernizacja i rozbudowa regionalnego systemu informacji turystycznej” w województwie warmińsko-mazurskim powstały
23 nowoczesne punkty informacji turystycznej (w Bartoszycach, Biskupcu, Ełku, Fromborku, Gietrzwałdzie, Giżycku, Gołdapi, Iławie, Jedwabnie, Kętrzynie, Kozłowie, Lidzbarku Warmińskim, Morągu, Mrągowie, Olecku, Olsztynie, Orzyszu, Ostródzie, Pieckach, Piszu, Rynie, Tolkmicku oraz Węgorzewie). Zostały one odnowione oraz wyposażone
w infrastrukturę sprzętowo-techniczną (nowe komputery, sprzęt biurowy, umeblowanie). Zmodernizowane punkty zostały również oznakowane. Co najważniejsze, punkty te są obecnie w większym stopniu dostosowane do obsługi turystów o różnym stopniu niepełnosprawności, m.in. zostały w nich wyeliminowane bariery architektoniczne oraz można w nich skorzystać ze specjalnego oprogramowania Window-Eyes, To wpływa na polepszenie dostępności zasobów turystycznych regionu.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników najnowszych technologii przygotowano aplikację „my-guide” na urządzenia mobilne. Jest ona jednym
z najbardziej rozbudowanych i funkcjonalnych systemów na rynku, przystosowanym do indywidualnego zwiedzania. „my-guide”, dzięki bogatemu zasobowi treści merytorycznych (który będzie rozbudowywany), pozwala na odkrywanie atrakcji regionu w każdym miejscu,
w którym znajduje się użytkownik. Jako jedna z nielicznych aplikacji, „my-guide” został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, dzięki zastosowaniu standardów WCAG 2.0 na poziomie AA. Aplikacja jest również przetłumaczona na 3 języki obce: angielski, niemiecki i rosyjski. Dzięki temu „my-guide” to wspaniałe narzędzie dostępne dla każdego turysty, który zdecyduje się odwiedzić region Warmii i Mazur.
Projekt „Modernizacja i rozbudowa regionalnego systemu informacji turystycznej” rozpoczął się 20 lipca 2009 roku, jego zakończenie nastąpi 30 czerwca 2014 roku.
Całkowita wartość projektu na dzień 15 maja 2014 roku to około 2 414 749 złotych,
w tym wkład własny partnerów to około 344 059 złotych, kwota dofinansowania z EFRR to około 1 949 671 złotych. Wartości te mogą ulec nieznacznej zmianie po ostatnim wniosku
o płatność.
Warunkiem uczestnictwa w spotkaniu jest:
1. przesłanie formularza zgłoszeniowego na adres mailowy Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Elblągu
(ilość miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń) –do 02.04.2014 r.
2. potwierdzenie mailowe zakwalifikowania się na spotkanie przesłane przez organizatorów spotkania.
Spotkanie informacyjne „Wsparcie na otwarcie działalności gospodarczej oraz fundusze zwrotne jako alternatywne źródła finansowania ze środków Unii Europejskiej”
Akapit nr 1 - brak tytułu
Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Olsztynie zaprasza wszystkie zainteresowane osoby na spotkanie informacyjne dotyczące możliwości uzyskania wsparcia dla osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz fundusze zwrotne dla przedsiębiorców jako alternatywne źródła finansowania ze środków Unii Europejskiej, które odbędzie się4 kwietnia 2014 r. w Olsztynie w godz. 10.00-13.30.
Spotkanie odbedzie się wHotelu Dyplomat ul. Dąbrowszczaków 28 10-540 Olsztyn
Dodatkowe informacje na temat spotkania można uzyskać w Głównym Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich w Olsztynie: tel. 89 521 93 85/86, email:
Warunkiem uczestnictwa w spotkaniu jest: 1.przesłanie formularza zgłoszeniowego na adres mailowy Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Olsztynie (ilość miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń) – do 27.03.2014 r. 2.potwierdzenie mailowe zakwalifikowania się na spotkanie przesłane przez organizatorów spotkania.
Formularz zgłoszeniowy do pobrania ze strony http://rpo.warmia.mazury.pl/index.php?page=aktualnosc&aktualnosc_id=1259