ˆ
Zmiana wielkości treści
Zmiana kontrastu serwisu
WyłączWłącz skróty klawiatury
Zmień interlinię
Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd Miejski w Morągu
 • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
 • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

Koordynator ds. dostępności

Blok przełączania pomiędzy informacjami aktualnymi i archiwalnymi

Lista informacji

KOORDYNATOR DO SPRAW DOSTĘPNOŚCI

Akapit nr 1 - brak tytułu

 
Na podstawie Art.14. ust. 5 ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz.U. z 2020 r. poz. 1062) na Koordynatora do spraw dostępności w Urzędzie Miejskim w Morągu została wyznaczona Pani Marta Palichleb.
Do zadań Koordynatora należy przede wszystkim:
- wsparcie osób ze szczególnymi potrzebami w dostępie do Urzędu Miejskiego w Morągu
- przygotowanie i koordynacja wdrożenia planu działania na rzecz poprawy zapewniania dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami,
- monitorowanie działalności Urzędu Miejskiego w Morągu w zakresie zapewniania dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.
 
Kontakt
Marta Palichleb
Ul. 11 Listopada 9, 14-300 Morąg
Tel. 757 22 31
e-mail:
 
 
Zasady obsługi osób ze szczególnymi potrzebami w Urzędzie Miejskim w Morągu
 
Obsługa osób ze szczególnymi potrzebami w Urzędzie Miejskim w Morągu
 1. Wejście główne do budynku Urzędu Miejskiego w Morągu dostosowane jest dla osób ze szczególnymi potrzebami, a w szczególności z dysfunkcją narządu ruchu - w tym dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich (podjazd, platforma schodowa dla osób z niepełnosprawnością).
 2. Przy  platformie znajduje się dzwonek, którym osoba powiadamia pracownika o swojej obecności.
 3. Pracownik Punktu Informacji obsługuje platformę schodową oraz wstępnie ustala z interesantem powód przybycia do Urzędu, po czym powiadamia, właściwego do załatwienia sprawy pracownika odpowiedniego wydziału UM lub sekretariat instytucji, mającej siedzibę w gmachu Urzędu. Obecnie osoby mające problemy z poruszaniem się, a zwłaszcza poruszające się na wózkach inwalidzkich, o kulach, chodzikach czy też mające inne dysfunkcje nie mają możliwości dostania się na wyższe kondygnacje, w związku z czym osoby te obsługiwane są na parterze w Punkcie Informacyjnym, przez pracowników UM odpowiedzialnych za merytoryczne rozpatrzenie zgłaszanej sprawy.
 4. W Urzędzie Miejskim w Morągu osoby uprzywilejowane, czyli osoby z niepełnosprawnościami ruchowymi, kobiety w widocznej ciąży oraz osoby z dziećmi w wieku niemowlęcym obsługiwane są poza kolejnością .
 5. Każdy pracownik Urzędu, niezależnie od ustalonej procedury obsługi osób ze szczególnymi potrzebami ma obowiązek okazania wszelkiej pomocy takiej osobie.
 6. W budynku Urzędu Miejskiego na parterze dostępna jest toaleta dla osób ze szczególnymi potrzebami.
 7. Do budynku można wejść z psem asystującym i z psem przewodnikiem.
 8. Przed budynkiem jest 1 miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.
 
Obsługa osób ze szczególnymi potrzebami w Biurze Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii, ul. Dworcowa 7, Morąg
 
 1. Pomieszczenia Biura Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii znajdujące się w budynku na ulicy Dworcowej 7, nie są dostosowana dla osób ze szczególnymi potrzebami, w związku z czym istnieje możliwość umówienia spotkania w budynku Urzędu Miejskiego.
Dane kontaktowe:
Biuro Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii
 ul. Dworcowa 7, 14-300 Morąg
e-mail:
tel. 89 757 23 73
 
 
Obsługa osób ze szczególnymi potrzebami  w obiekcie Pływalni „Morąska Perła” w Morągu
 
 1. Parking obiektu posiada dwa wydzielone miejsca dla osób z niepełnosprawnościami.
 2. Wejście główne do obiektu przystosowane jest do osób z dysfunkcją narządu ruchu – w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich. Drzwi posiadają powyżej 90 cm szerokości, umożliwiają swobodny wjazd wózkiem inwalidzkim.
 3. Pomieszczenia ogólnodostępne znajdują się na tej samej kondygnacji.
 4. Wejście na basen zewnętrzny jest po schodach. Na wyposażeniu obiektu posiadamy elektryczny schodołaz umożliwiający osobie na wózku inwalidzkim poruszanie się po tych schodach. Obsługą schodołazu zajmuję się pracownik obiektu.
 5. Wejście na małe jacuzzi posiada podjazd dla wózków inwalidzkich.
 6. W całym obiekcie posiadamy dwie toalety z WC i natryskami przystosowane do osób ze szczególnymi potrzebami oraz jedna toaletę z WC w holu głównym.
 7. Na wyposażeniu obiektu posiadamy 6 wózków inwalidzkich. Wózki są przeznaczone do poruszania się po strefie przebieralni, natrysków i po hali basenowej.
 8. W celu umożliwienia korzystania osobom ze szczególnymi potrzebami z niecek basenowych posiadamy mobilny podnośnik, który służy do opuszczania osoby, bez konieczności pokonywania schodów w niecce. Mobilny podnośnik obsługuje pracownik obiektu.
 
 
Obsługa osób ze szczególnymi potrzebami  w Ratuszu Miejskim w Morągu
 
Budynek Ratusza dostosowany jest dla osób ze szczególnymi potrzebami – przed wejściem głównym znajduje się platforma natomiast w środku schodołaz, który umożliwia dotarcie na wszystkie kondygnacje Ratusza. Obsługą platformy jak i schodołazu zajmuje się pracownik obiektu.
 

Korzystanie z usług tłumacza języka migowego w Urzędzie Miejskim w Morągu

Urząd Miejski w Morągu zapewnia możliwość skorzystania z usług tłumacza języka migowego.
Świadczenie usługi dla osoby uprawnionej będzie bezpłatne i realizowane będzie podczas wizyty osoby uprawnionej w siedzibie Urzędu Miejskiego w Morągu.
Usługa tłumacza jest bezpłatna dla osób uprawnionych w rozumieniu przepisów ustawy o języku migowym i innych środkach komunikowania się z dnia 19 sierpnia 2011r. (Dz.U. nr 209, poz.1243).

Zgodnie z przepisami, osoba uprawniona, która wyraża chęć skorzystania z wyżej opisanej metody komunikowania się z naszym Urzędem proszona jest o zgłoszenie (e-mailem, faksem, listownie lub poprzez inną osobę telefonicznie) tego faktu co najmniej na 3 dni robocze przed dniem skorzystania ze świadczenia. 
W przypadku korzystania przez osoby uprawnione z pomocy tzw. osoby przybranej, czyli osoby, która ukończyła 16 lat i została wybrana przez osobę uprawnioną w celu ułatwienia porozumiewania się z osobą uprawnioną i udzielenia jej pomocy w załatwieniu spraw, wizyta w Urzędzie Miejskim w Morągu nie musi być wcześniej uzgadniana.

Dane kontaktowe:
Urząd Miejski w Morągu 
ul. 11 Listopada 9, 14-300 Morąg
e-mail: 
fax: 89 757 22 31
tel. 89 757 21 20 

 

Załączniki

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Urząd Miejski w Morągu
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2020-09-30
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Marta Palichleb
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2020-09-30 09:52:17
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Ilona Niewiadomska
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2020-09-30 09:53:33
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Ilona Niewiadomska
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2023-08-24 07:28:28
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
3561 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »