Załatw sprawy urzędowe przez Internet - e-Urząd - Urząd Miejski w Morągu
ˆ

Ekran szczegółów informacji

Szczegóły informacji

Załatw sprawy urzędowe przez Internet

Data wprowadzenia informcji do BIP: 2015-09-22 14:24:33 Informacja ogłoszona dnia 2015-09-22 14:46:03 przez Użytkownik wprowadzający dane archiwalne

Akapit nr 1 - brak tytułu

Zapraszamy do korzystania z elektronicznej Platformy Usług Administracji, za pośrednictwem której będziemy udostępniać Państwu narzędzia pozwalające na realizację spraw urzędowych przez Internet.
 
Elektroniczna Skrzynka Podawcza to system, dzięki któremu obywatele mogą przesyłać dokumenty i formularze elektroniczne do Urzędu za pośrednictwem Internetu. Załatwienie każdej sprawy w formie elektronicznej następuje poprzez złożenie pisma ogólnego do Urzędu. Dla niektórych spraw, Urząd udostępnia specjalne formularze, ułatwiające złożenie wniosku elektronicznego. Lista tych spraw dostępna jest w Katalogu usług Urzędu Miejskiego w Morągu Przed wysłaniem pisma przez platformę ePUAP należy zapoznać się z wymaganiami dla dokumentów elektronicznych dostarczanych do Urzędu Miejskiego w Morągu. Adres skrytki ePUAP Urzędu wskazany do przesyłania pism w formie dokumentów elektronicznych:
/urzadmorag/skrytka
 
Szczegółowe instrukcje dotyczące platformy ePUAP znajdują się w dziale pomoc serwisu ePUAP
Dla Państwa wygody poniżej prezentujemy przydatne informacje, jak w prosty sposób, w trzech krokach uzyskać bezpłatny elektroniczny podpis kwalifikowalny (profil zaufany) wymagany do załatwiania spraw urzędowych przez Internet.
e-Urząd jest miejscem, w którym znajdziecie Państwo najważniejsze informacje dotyczące form załatwienia spraw urzędowych zarówno metodą tradycyjną - papierową, jak również poprzez formularze elektroniczne umożliwiające załatwienie niektórych spraw drogą elektroniczną poprzez Elektroniczną Skrzynkę Podawczą na ePUAP.
 
Aby móc korzystać z możliwości załatwiania spraw urzędowych przez Internet niezbędne jest:
Krok 1. Posiadanie konta na platformie ePUAP – Rejestracja krok po kroku
Krok 2 .Założenie Profilu ZaufanegoInstrukcja jak uzyskać profil zaufany
Krok 3. Potwierdzenie Profilu Zaufanego w Punkcie Potwierdzania Profili Zaufanych:
 
Adres Punktu Potwierdzania Profili Zaufanych:
Urząd Miejski w Morągu
ul. 11 listopada 9, pok. 3 (parter)
14-300 Morąg
 
Spełnienie wyżej wymienionych warunków daje możliwość załatwiania spraw urzędowych (we wszystkich instytucjach publicznych, nie tylko w Urzędzie Miejskim w Morągu) w formie elektronicznej przez Internet.
Metoda ta jest bezpieczna, a zarazem skuteczna. Złożenie pisma przy użyciu profilu zaufanego jest równoznaczne z przesłaniem pisma pocztą lub osobistym dostarczeniem pisma do urzędu, oszczędzając przy tym czas i pieniądze.
 
W celu realizacji usług przez Internet Urząd Miejski w Morągu wskazuje podział ułatwiający znalezienie właściwej usługi.
  • STREFA MIESZKAŃCA - przeznaczona dla osób fizycznych, mieszkańców chcących załatwić sprawy obywatelskie.
  • STREFA PRZEDSIĘBIORCY - przeznaczona dla osób prawnych, mieszkańców prowadzących działalność gospodarczą, stowarzyszenia, fundacje.
 

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację: Urząd Miejski w Morągu
Osoba, która wytworzyla informację: Monika Szczurowska Data wytworzenia informacji: 2015-09-22 14:24:33
Osoba, która odpowiada za treść: Monika Szczurowska Data wprowadzenia do BIP 2015-09-22 14:24:33
Wprowadził informację do BIP: Monika Szczurowska Data udostępnienia informacji: 2015-09-22 14:46:03
Osoba, która zmieniła informację: Monika Szczurowska Data ostatniej zmiany: 2016-03-09 09:41:51
Artykuł był wyświetlony: 5972 raz(y)

Nagłówek strony

  • BIP
  • Godło RP
herb

Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd Miejski w Morągu